Geertje blij met gratis nieuwe wasmachine dankzij witgoedwissel

Een oude wasmachine, koelkast of vriezer gebruikt meer stroom dan een nieuwe, maar een nieuwe kopen is niet voor iedereen weggelegd. Dat geldt ook voor Geertje Buis uit Oudeschoot. Daarom deed ze mee aan de witgoedwissel van de gemeente Heerenveen. Inmiddels is de regeling afgelopen. Bijna 800 huishoudens werden geholpen aan een energiezuinig apparaat.

Over de witgoedwissel

Geertje hoorde over de witgoedwissel via de budgethulp van de gemeente Heerenveen. “Mijn vaste contactpersoon stuurde me een berichtje over de regeling en ik was héél blij dat ik aan de voorwaarden voldeed.” De budgethulp regelde de aanvraag voor Geertje en nam contact op met Jinke, de energiecoach van de gemeente Heerenveen.

Energiecoach helpt bij keuze

Al binnen een week stond Jinke bij Geertje op de stoep. Geertje, die al de energietoeslag 2023 had gekregen, kon een oud apparaat met een energielabel lager dan B inruilen voor een nieuwe koelkast, vriezer of wasmachine die minder energie verbruikt. Ze koos voor de wasmachine. “Mijne was al zeventien jaar oud en werkte niet goed meer”, vertelt Geertje. Jinke hielp haar met het kiezen van het juiste model en gaf advies over energiezuinige opties. Geertje: “Ze had een folder met alle modellen en liet me ook foto’s en informatie zien op de tablet. Toen ik een keuze had gemaakt, bestelde Jinke de wasmachine voor me.”

Nieuwe wasmachine geïnstalleerd

Kort na Jinke’s bezoek werd de nieuwe wasmachine bij Geertje thuis afgeleverd. “Op een vrijdagmiddag kwam de bezorger. Hij was eigenlijk al klaar met werken, maar toch hielp hij me rustig. Hij zette de wasmachine in mijn bijkeuken en installeerde het apparaat. Ook nam hij de oude machine mee.”

Energiezuinige programma’s

De nieuwe wasmachine is energiezuinig en gebruikt weinig stroom. Je kunt zelf nog meer energie besparen door de juiste wasprogramma’s te kiezen. “Ik woon alleen en heb daardoor niet veel was. Daarom kies ik vaak voor een kort programma. Maar soms is een langer programma ook energiezuiniger, dat heb ik geleerd van de vriendelijke bezorger.”

Aanbeveling voor anderen

Geertje is blij met haar nieuwe wasmachine. Hoewel het niet meer mogelijk is om mee te doen aan de witgoedwissel, raadt ze anderen aan ook na te denken over energiebesparing. “Het besparen op je maandelijkse energiekosten is mooi meegenomen, en daarnaast draag je bij aan een beter milieu”.

Heb je vragen over energie besparen of moeite met je energierekening? Onze energiecoach staat nog steeds voor je klaar met gratis advies! Contact opnemen kan via j.kleistra@heerenveen.nl, of bel naar de gemeente via 14 0513.